Od jakiegoś czasu czujesz, że nie jesteś w formie? Nie chodzi jednak o formę fizyczną, ale o to, co dzieje się w Twojej głowie. masz problem z pamięcią, kojarzeniem faktów, logicznym uszeregowaniu danych wydarzeń… To jednoznaczny sygnał, że przydałby Ci się… trening mózgu! Czym jest i na czym może polegać?
Na czym polegają ćwiczenia naszego mózgu?
Ćwiczenia mózgu mają za zadanie stymulowanie jego funkcjonowania przez pobudzenie go do regularnej pracy. Trening mózgu sprawia, że mózg wraca na dobre tory – zdobywa się na wysiłek, który skutkuje później szybszym podejmowaniem decyzji, refleksem, koncentracją, lepszą pamięcią i zdolnością logicznego myślenia. Jaki rodzaj ćwiczeń możesz wprowadzić do swojej codziennej rutyny, by móc cieszyć się takimi efektami?
Przykładowy trening mózgu
O mózg warto zadbać kompleksowo. Pamiętaj, że na jego funkcjonowanie świetnie wpłyną także ćwiczenia fizyczne, dlatego nigdy o nich nie zapominaj. Oprócz tego prześledź uważnie poniższe wskazówki i spróbuj wdrożyć je do swojego życia:
1. Zrób coś inaczej, niż zazwyczaj
Mózg przyzwyczajony do rutyny staje się w jej trakcie mało aktywny. Dorzuć mu kolejnych bodźców i zrób coś zupełnie inaczej, niż robisz to na co dzień – przejdź się inną drogą do domu, umyj zęby lewą ręką, zjedz coś nowego.
2. Naucz się czegoś nowego
Udowodniono, że na nasza pamięć świetnie wpływa uczenie się nowych rzeczy, a przede wszystkim języków obcych.
3. Wysypiaj się
Sen i regeneracja, która się z nim wiąże, ma kluczowe znaczenie dla pracy naszego mózgu.
4. Naucz się uważności
Bądź tu i teraz – powstrzymaj galopujące myśli. Ciągłe rozkojarzenie sprawia, że nasz mózg jest permanentnie przeciążony.
5. Wyżyj się kreatywnie
Maluj, rysuj, dziergaj – te wszystkie manualne czynności wpływają zbawiennie na funkcjonowanie naszego mózgu.
Trening mózgu to coś, co pomoże Ci radzić sobie z codziennymi zadaniami lepiej niż dotychczas. Właśnie dlatego warto się nie niego przyłożyć.
.pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-avatar img { width: 80px !important; height: 80px !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-avatar img { border-radius: 50% !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a { background-color: #655997 !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a { color: #ffffff !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a:hover { color: #ffffff !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-recent-posts-title { border-bottom-style: dotted !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-multiple-authors-boxes-li { border-style: solid !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-multiple-authors-boxes-li { color: #3c434a !important; }