flat screen television displaying Netflix logo

Jakie filmy i seriale warto obejrzeć na Netflixie?

Lato już się zaczęło, a razem z nim rozpoczęły się wakacje. To idealny czas na odpoczynek z naszymi ulubionymi serialami i filmami. Najpopularniejsza platforma streamingowa, jaką jest Netflix, oczywiście zasypała nas ciekawymi propozycjami na te wakacje. Warto jednak także odkryć kilka perełek, które skrywa ona w swej ogromnej liście. Wszystkie seriale i filmy Netflix grupuje naturalnie według określonych kategorii takich jak tematyka, często jednak nie zdajemy sobie sprawy, które spośród wielu pozycji, są naprawdę warte obejrzenia. Dlatego też najczęściej kończymy oglądając coś, co zupełnie nam się nie podoba. Dzięki temu artykułowi stworzysz listę filmów i seriali na każdą okazję, które naprawdę warto zobaczyć.

Zacznijmy od klasyków

Netflix seriale i filmy, które udostępnia często reklamuje najgłośniej wtedy, kiedy są one jego produkcjami. Największe jednak klasyki powstały jeszcze zanim platforma ta zaczęła tworzyć swoje własne dzieła. Wbrew pozorom znajdziemy tam wiele świetnych filmów i seriali, nagrodzonych przez krytyków. Jednym z takich filmów jest “Interstellar” reż. Christophera Nolana, w którym zarówno niezwykła fabuła, świetna gra aktorska oraz wybitna ścieżka dźwiękowa, powalają na kolana każdego widza. Nieco mniej poważną, a bardziej komediową pozycją będzie za to “Złap mnie jeśli potrafisz” z mistrzowską główną rolą Leonardo DiCaprio. W zasobach Netflixa znajdzie się również coś dla fanów jednego z najbardziej ekstrawaganckich współczesnych reżyserów – Stanleya Kubricka. Przykładem takiego filmu będzie choćby “Oczy szeroko zamknięte” z Tomem Cruisem i Nicole Kidman. Wśród pozycji Netflixa znajdziemy także filmy z wybitnymi rolami Al Pacino takie jak “Człowiek z blizną” czy “Adwokat diabła”.

netflix filmy i seriale

Pora na coś lekkiego

Jeśli jednak chcesz po prostu przyjemnie spędzić wieczór na lekkim oglądaniu filmy i seriale na Netflixie są naturalnie bardzo szeroką ofertą dla ciebie. Wśród nich warto jednak wybrać te pozycje, która naprawdę sprawią ci przyjemność i nie będą jedynie schematycznymi filmami, których zakończenie łatwo przewidzieć. Takim filmem będzie kultowa komedia romantyczna “Notting Hill”, w której Julia Roberts i Hugh Grant odgrywają jedne ze swoich najlepszych ról w karierze. Aktorkę tę warto zobaczyć także w “Jedz, módl się i kochaj”, czyli filmie, który jak żaden inny skłoni nas do refleksji nad sensem życia i miłości. Równie pięknym i wzruszającym dziełem jest “Praktykant”, w którym Robert de Niro zrzuca z siebie łatkę gangstera i udowadnia, że potrafi zagrać naprawdę wszystko. Jeśli chcesz obejrzeć coś wyjątkowo lekkiego, przyjemnego i wakacyjnego, gdzie dobra muzyka śpiewana jest przez wybitnych aktorów, idealną pozycją dla ciebie będzie “Mamma mia”. Posłuchaj kultowych piosenek Abby w wykonaniu Meryl Streep i Colina Firtha, a wakacje poczujesz nawet zimą. Platforma Netflix filmy i seriale, które tu wymieniliśmy, udostępnia na czas nieokreślony, dlatego warto się spieszyć z zobaczeniem ich, zanim niespodziewanie znikną.

filmy i seriale na netflixie

Netflix seriale i filmy, których jeszcze nie widzieliśmy

Naturalnie ta platforma streamingowa wciąż uaktualnia swój repertuar dodając do niego coraz to nowe pozycje. I w te wakacje Netflix również nas nie zawiódł. Przygotowana została bowiem naprawdę wartościowa lista. Widnieją na niej przede wszystkim oryginalne seriale i filmy Netflixa. Pierwszym serialem, o którym warto wspomnieć jest szósty i ostatni już sezon “Peaky Blinders”, który jeszcze w czerwcu pojawił się na Netflixie. Zakończenie sagi gangu z Birmingham ciekawi chyba wszystkich fanów, więc z pewnością warto je zobaczyć. Kolejną pozycją jest kolejny sezon kultowego już serialu „Stranger Things”, oglądanego niemalże przez wszystkich. Kilka miesięcy temu w grupie filmy i seriale na Netflixie pojawił się niezwykle popularny sitcom “The Office” (“Biuro”), więc jeśli jeszcze go nie widziałeś, to z pewnością warto dodać go do wakacyjnej listy. Premierą, na którą czekają zaś wszyscy fani Jane Austen i filmów osadzonych w XIX wieku, jest najnowsza produkcja Netflixa “Perswazje” z Dakotą Johnson w roli głównej. Na film ten poczekamy jednak do 15 lipca, jednak z pewnością będzie warto.

Autor

.pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-avatar img { width: 80px !important; height: 80px !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-avatar img { border-radius: 50% !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a { background-color: #655997 !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a { color: #ffffff !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a:hover { color: #ffffff !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-recent-posts-title { border-bottom-style: dotted !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-multiple-authors-boxes-li { border-style: solid !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-multiple-authors-boxes-li { color: #3c434a !important; }