assorted-title novel book lot

Księgarnia online – pomysł na zimowe wieczory

Księgarnia online — pomysł na zimowe wieczory

Księgarnia online to świetny pomysł na spędzenie czasu w rozwijający sposób. Luty to jeden z najchłodniejszych miesięcy w roku. Wychodzenie z domu nie jest wtedy przyjemne, a znalezienie kreatywnego zajęcia na długie zimowe wieczory jest dużym wyzwaniem. Warto ten czas spędzić w sposób rozwijający i go nie zmarnować. Jednym z rozwiązań jest czytanie Ebooków.

Księgarnia-online

Księgarnia online, czy warto z niej korzystać

Korzystanie z księgarni online niesie ze sobą wiele korzyści. Pierwszą korzyścią jest to, że księgarnia online to bardzo wygodne rozwiązanie. Można się w niej zaopatrzyć w książki, ebooki i audiobooki bez konieczności wychodzenia z domu. Kupienie książki online zajmuje kilka minut, zatem oszczędzamy również czas, który normalnie musielibyśmy poświęcić na dotarcie do księgarni w centrum miasta. Kolejna zaleta takiego rozwiązania jest duża dostępność pozycji książkowych. W większości księgarni stacjonarnych wystawionych na regałach jest tylko kilka najchętniej czytanych tytułów. Najczęściej jest to klasyka i bestsellery. Księgarnia online posiada dostęp do setek tysięcy tytułów w jednym miejscu. Należy tutaj podkreślić, że ebooki są znacznie tańsze od zwykłych książek papierowych. Oznacza to, że za taką samą kwotę można przeczytać więcej ebooków niż zwykłych książek

Dlaczego księgarnia online jest niedoceniana

Wielu przeciwników księgarni internetowej mówi o tym, że czytanie papierowej książki to doświadczenie bardzo osobiste. Jaki argument podają to, że nie da się zastąpić zapachu świeżo wydrukowanego papieru, albo szelestu przewracanej kartki papieru. Rzeczywiście ebooki i audiobooki nie dają takiej możliwości, jednak spójrzmy na tę sytuację z drugiej strony.

Księgarnia online daje szansę dla czystej planety

Posiadanie papierowych książek jest bardzo nieekologiczne. Większość kupowanych w księgarniach stacjonarnych książek jest czytana tylko raz. Badania pokazują, że coraz mniej osób wraca do książek, które już raz przeczytały. Koszty produkcji papieru potrzebnego do tylko jednej książki są ogromnym obciążeniem dla naszej planety. Aby powstała jedna książka, potrzeba ściąć aż 5 drzew w celu pozyskania papieru do jej produkcji. A to tylko materiały produkcyjne. Nikt nie zastanawia się, ile śladu węglowego powstało podczas procesu produkcji.

Autor

.pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-avatar img { width: 80px !important; height: 80px !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-avatar img { border-radius: 50% !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a { background-color: #655997 !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a { color: #ffffff !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a:hover { color: #ffffff !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-recent-posts-title { border-bottom-style: dotted !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-multiple-authors-boxes-li { border-style: solid !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-multiple-authors-boxes-li { color: #3c434a !important; }