person holding clapperboard

Jakie filmy mogą zmienić nasze życie?

Czy film może zmienić życie?

To pytanie jest bardzo ciekawe dla wielu z nas. Obiektywnie oceniając, to film nie może zmienić życia, jednak może zmienić nasz punkt widzenia i postrzegania niektórych rzeczy. Są takie filmy, które kryją w sobie tyle niesamowitego przekazu, że potrafią nas nie tylko wzruszyć, a zmienić. Dzięki nim stajemy się lepsi i bardziej empatyczni. Czasem zmieniamy swoje poglądy i dochodzimy do wniosku, że może coś należałoby zmienić, naprawić, docenić. Film może stanowić rozrywkę, odskocznię od rzeczywistości lub odwrotnie, może zmuszać do refleksji.

Jakie filmy mogą zmienić nasze życie?

Jakie filmy mogą zmienić nasze życie?

Bardzo często filmy poruszają głęboko ukryte struny ducha i osobowości. Czasem znajdziesz w nich też pot, krew i łzy. Warto wymienić kilka tytułów, które obiektywnie uczą widza i mogą zmienić jego postrzeganie. Film Nietyklani to wspaniała lekcja życia. Prosta i ciepła opowieść, którą oglądamy z uśmiechem i życzymy bohaterowi jak najlepiej. Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia bogatego niepełnosprawnego i czarnoskórego chłopaka z niebezpiecznej dzielnicy. Kolejnym klasykiem jest film Chłopiec w pasiastej piżamie. To opowieść o przyjaźni dwóch chłopców, w całkowicie innej rzeczywistości. Osadzona w czasach wojny fabuła pokazuje nam życie w czasach Holokaustu. „”American beauty”” pokazuje naturę ludzką na wiele różnych sposobów, pokazuje również odmienność i tolerację własnego ja. Zdecydowanie warto go zobaczyć.

Autor

.pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-avatar img { width: 80px !important; height: 80px !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-avatar img { border-radius: 50% !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a { background-color: #655997 !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a { color: #ffffff !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a:hover { color: #ffffff !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-recent-posts-title { border-bottom-style: dotted !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-multiple-authors-boxes-li { border-style: solid !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-multiple-authors-boxes-li { color: #3c434a !important; }