person holding rectangular black wooden photo frame with Give. Thanks. print

Jakie są najlepsze filmy na wakacje?

Wakacje to idealny czas na nadrobienie filmów, których nie zdążyliśmy obejrzeć w naszym zabieganym roku. Jest to jednak także moment, kiedy możemy w końcu umówić się na oglądanie filmów z przyjaciółmi i rodziną, nie martwiąc się obowiązkami. Wakacje są także tematem wielu produkcji, ze względu na niezwykłość tego okresu. Jednym słowem – wakacje i filmy to bardzo dobre połączenie. Każdy z nas wie jednak jak trudne jest wybranie odpowiedniego filmu, na który mielibyśmy ochotę. Listy pozycji “do obejrzenia”, które tworzymy przez cały rok, okazują się wtedy zawodzić, ponieważ to, czego potrzebujemy, to bardzo specyficzny “gatunek”, czyli filmy na wakacje. Na takie właśnie okazje tworzymy tę listę, która każdemu ułatwi wybór filmu na letni seans.

Najlepsze filmy o wakacjach, dzięki którym poczujesz klimat lata

Filmy posiadają tę niezwykłą właściwość wprowadzania widzów w wyjątkową atmosferę. Dobrze wykonane filmy o wakacjach z łatwością pomogą nam więc poczuć ten niezwykły klimat lata, za którym zawsze tęsknimy przez cały rok. Jedną z takich produkcji jest film “Ostatnie wakacje”>, opowiadający o (nie całkiem) beztroskim życiu grupy nastolatków. Grają w nim wschodzące gwiazdy młodego pokolenia takie jak K. J. Apa. Dzięki tej produkcji na pewno poczujesz, że wakacje to wyjątkowy czas, którego nie możesz zmarnować.

Równie mocne uczucia wywoła w tobie zatytułowany “Włoskie wakacje” film. Dzięki niemu przeniesiesz się do pięknej, romantycznej Toskanii, której klimat odbierze ci dech w piersiach. Ta produkcja to pełne wzruszeń i miłości dzieło, przy którym uronisz niejedną łzę. Dodatkowo świetna rola Liama Neesona zachwyci największych znawców.

Filmem w podobnym klimacie jest także produkcja “Pod słońcem Toskanii”, w której poza przepięknymi widokami, odnajdziesz dobrą dawkę humoru, dużo miłości, włoskiego jedzenia i nawet mały, zaskakujący polski akcent.

Trochę hollywoodzkiej klasyki

Dzięki magii ekranu przenieść można się jednak nie tylko po przestrzeniach geograficznych, ale także czasowych. To właśnie uczynią nam “Rzymskie wakacje” film ten bowiem powstał w latach 50. Główną rolę gra w nim legenda kina, hollywoodzka piękność i ikona popkultury – Audrey Hepburn. Ta przepiękna historia miłosna opowiada o księżniczce, która ponad wszystkiego pragnie zaznać nieco normalności. Każdy fan bajkowości złotej ery Hollywood z pewnością pokocha ten film o wakacjach, które zmieniły życie księżniczki Anny.

Coś dla najmłodszych

Naturalnie w naszych poleceniach nie mogło zabraknąć czegoś dla najbardziej wymagającej publiczności, a więc dla dzieci. Dla nich filmy na wakacje stanowią bowiem szczególnie wyjątkową pozycję, gdyż pobudzają w nich marzenia o przygodach, które w końcu czynią dzieciństwo tak wyjątkowym. 

Jedną z najlepszych pozycji dla najmłodszych widzów są “Wakacje Mikołajka” film ten bowiem jest francuską adaptacją popularnej książki, która od lat bawi pokolenia dzieci i rodziców. Jej ponadczasowość sprawia, że film ten jest przepełniony świetnym humorem, a także dużą dawką przygód głównego bohatera.

Warte obejrzenia są również dwie polskie produkcje. Pierwsza z nich to “Wakacje z duchami” film ten powstał w latach 70., jednak zekranizowana w nim historia z pewnością spodoba się dzieciom także w XXI wieku. Oglądanie go będzie ciekawą podróżą w czasie zarówno dla nich, jak i ich rodziców. Dodatkowo obejrzenie świata bez telefonów i komputerów to dopiero będzie ciekawe doświadczenie! Drugą z tych produkcji są “Odlotowe wakacje” film ten jest pełen magii i zagadkowości, które dzieci uwielbiają. Przenosi on swoich widzów do odległej krainy, która… no ale bez spojlerów – resztę musicie już sami dooglądać.

filmy na wakacje

Autor

.pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-avatar img { width: 80px !important; height: 80px !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-avatar img { border-radius: 50% !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a { background-color: #655997 !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a { color: #ffffff !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a:hover { color: #ffffff !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-recent-posts-title { border-bottom-style: dotted !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-multiple-authors-boxes-li { border-style: solid !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-multiple-authors-boxes-li { color: #3c434a !important; }