młodzi aktorzy

Najpopularniejsi młodzi aktorzy – na kogo warto zwrócić uwagę?

Niektórzy uważają, że prawdziwe aktorstwo umarło wraz ze złotą erą Hollywood, my jednak nie zgadzamy się z tym stwierdzeniem. Współcześni aktorzy młodego pokolenia bardzo często odznaczają się niezwykłym artyzmem w swojej sztuce. Najlepsi z nich zdają sobie sprawę z masowości powstających w branży filmowej produkcji, przez co wiedzą, że sami muszą wykazywać się wyjątkowym talentem, aby zaistnieć na arenie międzynarodowej. Ci młodzi aktorzy bardzo często już swoje pierwsze kroki w karierze stawiają grając naprawdę wybitne role, co sprawia, że ludzie widzą w nich wielki potencjał na przyszłość. Na kogo jednak rzeczywiście warto zwrócić szczególną uwagę i czyją karierę należy dokładnie obserwować? Odpowiemy na to pytanie podając kilka najgłośniejszych w ostatnim czasie nazwisk.

Inność siłą młodego pokolenia

Tym, co bez dwóch zdań najbardziej charakteryzuje głównych przedstawicieli młodego pokolenia aktorów, jest ich niestandardowość i inność. Oryginalna uroda jest bowiem tym, co pozwala w dzisiejszych czasach na odegranie najciekawszych ról, które w XXI wieku stają się domeną naszej rzeczywistości. Jedną z takich właśnie aktorek jest Anya Taylor-Joy. W ostatnich latach wybiła się ona na szczyty popularności dzięki rolom w takich filmach i serialach jak “Emma” czy “Gambit królowej”. Przyniosły jej one tytuł ikony współczesnego kina. W podobnej sytuacji znalazł się znany z roli księcia Karola z “The Crown”, brytyjski aktor Josh O’Connor. Razem z Taylor-Joy zagrał on także w “Emmie”. Pomimo tych głośnych tytułów, można zobaczyć go również w mniej znanych produkcjach kina niezależnego, a nawet w sztukach teatralnych. Ci aktorzy młodego pokolenia stali się wyjątkowo popularni przede wszystkim dzięki swojej wyjątkowości oraz wielkiemu talentowi, który zdaje się, że powiedzie ich na jeszcze wyższe szczeble kariery.

aktorzy młodego pokolenia

Bardzo młodzi aktorzy amerykańscy (i nie tylko)

Jednym z najgłośniejszych seriali ostatniego czasu jest produkcja Netflixa “Stranger Things”. Co ciekawe, większość głównych ról odegrali w niej naprawdę niezwykle młodzi i dopiero początkujący aktorzy. Można niejako powiedzieć, że ci młodzi aktorzy zagraniczni dorastali na planie serialu “Stranger Things”. Największą popularność z tej obsady zdobyła z pewnością brytyjska aktorka Millie Bobby Brown, znana z takich filmów jak “Elona Holmes”. Bardzo sławna stała się także amerykańska aktorka Sadie Sink, która zagrała głośnym w ostatnim czasie krótkim filmie “All too well” reż. Taylor Swift. W gronie nastolatków znanych z serialu Netflixa znaleźli się również przystojni młodzi aktorzy tacy jak Finn Wolfhard, Noah Schnapp, Caleb McLaughlin czy zdecydowanie odznaczający się na tle swoich kolegów (dzięki swej niepowtarzalnej urodzie) Gaten Matarazzo. Wszyscy ci młodzi aktorzy zdają się mieć przed sobą naprawdę wielką karierę, więc warto z uwagą obserwować ich filmowe poczynania.

młodzi aktorzy amerykańscy

Polscy aktorzy młodego pokolenia

Naturalnie w naszej liście nie mogło zabraknąć rodzimego nazwiska. Młodzi polscy aktorzy przechodzą zupełnie inną ścieżkę kariery niż młodzi aktorzy zagraniczni. Swoje pierwsze kroki stawiają oni przeważnie w szkołach teatralnych, gdzie ich edukacji strzegą najwięksi artyści starszego pokolenia. Z takiego właśnie środowiska wywodzi się jeden z najważniejszych polskich młodych aktorów – Maciej Musiałowski. Jego nazwisko znane jest każdemu polskiemu krytykowi głównie dzięki wybitnej roli tego aktora, jaką zagrał w filmie “Sala samobójców. Hejter”. Musiałowski pokazał w tej produkcji swój kunszt aktorski, dzięki czemu wróżona jest mu teraz naprawdę wielka kariera. Bez dwóch zdań polscy aktorzy młodego pokolenia mogą obrać sobie tę właśnie postać za swojego głównego przedstawiciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »