Christmas tree with string lights

Książki pod choinkę dla niego

Wciąż nie masz pomysłu na prezent pod choinkę dla niego? Co powiesz na książkę? Taki upominek może wydawać się czymś nudnym i oklepanym, jednak każdy zapalony czytelnik wie, że to nieprawda! Książek nigdy za wiele zawsze chętnie przygarniemy kolejne tytuły do naszej domowej biblioteczki. Nie oznacza to jednak, że wybór jest prosty. Na szczęście przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie idealnych książek na świąteczny prezent dla niego!

Klasyka polskiej fantastyki

Twój mężczyzna jest fanem dobrej fantastyki? Warto popłynąć na fali popularności netflixowej produkcji i sprezentować mu klasykę rodzimej literatury. Wiedźmin” Andrzeja Spakowskiego to seria, którą każdy fan gier i serialu stworzonych na jej podstawie powinien przeczytać! 

Jeżeli popularna saga o Wiedźminie już od dawna znajduje się w jego biblioteczce, idealnym prezentem pod choinkę dla niego będzie inna książka autora historii o przygodach Geralda z Rivii. Świat króla Artura” to fantastyka w najlepszym stylu, opowiadająca o losach króla Artura, rycerzy Okrągłego Stołu i Pani Jeziora. To historia romantyczna i krwawa zarazem, w której rządzi wielka miłość, zdrada i nieustanne poszukiwanie ideału.

Dla fana mocnych wrażeń

Naszą kolejną propozycją jest tym razem klasyka zza oceanu. Stephen King to autor, którego nie sposób nie znać. Książki tego, specjalizującego się w literaturze grozy, pisarza sprzedały się w nakładzie ponad 350 milionów egzemplarzy, co czyni go jednym z najbardziej popularnych twórców na świecie. 

Książka Króla horroru”, bo tak bywa nazywany King, to idealny prezent pod choinkę dla każdego czytelnika lubiącego literaturę dostarczającą mocnych wrażeń

Możesz postawić na tytuły, które stały się klasyką literackich horrorów, czyli np. „Lśnienie” lub nieco świeższe powieści jego pióra, jak napisane wspólnie z synem „Śpiące królewny” z roku 2017. Autorzy przedstawili w niej mroczną i alegoryczną wizję przyszłości USA. Jeśli Twój mężczyzna jest fanem kryminałów, wśród książek Kinga także znajdziesz coś dla niego! Najlepszym przykładem jest trylogia kryminalna o detektywie Billu Hodgesie, której pierwszą częścią jest „Pan Mercedes”. 

Twój mężczyzna od lat zaczytuje się w książkach Kinga? Idealnym prezentem dla niego pod choinkę będzie jego najnowsza powieść, czyli „Billy Summers”, która została wydana latem tego roku. To rasowa powieść sensacyjna z elementami thrillera i rozbudowanym wątkiem obyczajowym, która porwie każdego czytelnika!

Kryminał z polskiego podwórka

Pozostając w tematyce kryminalnej, ale wracając na rodzime podwórko, nie sposób nie wspomnieć o Remigiuszu Mrozie, czyli jednym z najpłodniejszych polskich pisarzy ostatnich lat. Jak sam żartobliwie opisuje siebie w social mediach, „Zawodowo pisze książki, raczej częściej niż rzadziej” i rzeczywiście wśród jego tytułów jest w czym wybierać! 

Jeśli to pierwsze zetknięcie Twojego mężczyzny z Mrozem, warto postawić na głośną powieść „Kasacja”, za którą pisarz otrzymał Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru 2016. Książka ta to thriller prawniczy, który przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi prawniczych intryg, manipulacji i sądowej bezwzględności. To pierwsza część serii, na której podstawie powstał głośny serial wyprodukowany przez TVN pod nazwą „Chyłka”.

Chcesz postawić na coś mniej znanego? Wybierz najnowszą książkę autora, czyli „Przepaść”, opowiadającą historię młodej dziewczyna z Warszawy, która ginie w niewyjaśnionych okolicznościach w Tatrach. Tajemniczą sprawą zajmuje się Wiktor Forst, który w czasie pracy odkrywa poszlaki dotyczące zbrodni sprzed lat. To mocny kryminał, od którego nie sposób się oderwać!

Książek, które trafiają w gust męskich czytelników, jest wiele. Literatura dostarczająca wrażeń to coś, co doceni każdy, dlatego możesz mieć pewność, że taki prezent pod choinkę dla niego będzie dobrym wyborem

Autor

.pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-avatar img { width: 80px !important; height: 80px !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-avatar img { border-radius: 50% !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a { background-color: #655997 !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a { color: #ffffff !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a:hover { color: #ffffff !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-recent-posts-title { border-bottom-style: dotted !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-multiple-authors-boxes-li { border-style: solid !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-multiple-authors-boxes-li { color: #3c434a !important; }