four reel films lying on white table

Na jakie premiery filmowe warto czekać w tym roku?

Reżyserzy co roku zaskakują nas czymś nowym i trzeba przyznać, że pierwsza połowa 2022 roku była wyjątkowo pozytywna w świecie filmu. Wielkie premiery filmowe miały miejsce w tym czasie. Poznaliśmy takie dzieła jak na przykład nowy “Batman” z Robertem Pattinsonem w roli głównej, który podbił serca wielu widzów. Wyjątkowym sukcesem okazała się także premiera filmu “Belfast”, który wzruszał i bawił odbiorców w każdym wieku. Po tak wielu przeżyciach oczekiwania publiczności względem kolejnych sześciu miesięcy są naprawdę wysokie. Czego możemy się spodziewać? Czy premiery filmowe 2022 roku jeszcze nas czymś zaskoczą? 

Netflix premiery filmy które warto zobaczyć

Jak co roku szczególną rolę w każdym filmowym zestawieniu musi odgrywać platforma streamingowa Netflix. W świecie zdominowanym przez kult seriali producent ten jest jednym z przodujących w branży medialnej. Wciąż jednak możemy spodziewać się od niego nie tylko seriali, ale również ciekawych filmów. Jednym z nich, który dostępny widzom będzie już niedługo, bo w połowie lipca, jest długo wyczekiwana przez fanów Jane Austen adaptacja powieści “Perswazje”. Twórcy tej ekranizacji przeniosą nas po raz kolejny razem z angielską pisarką do XIX-wiecznej Anglii, która jednak ulegnie pewnym niestandardowym modernizacjom. Główną rolę w tym filmie odgrywa Dakota Johnson, którą znamy z kontrowersyjnej produkcji “50 twarzy Greya”. Już niedługo przypadnie nam ocenić, czy poradzi sobie ona w diametralnie innym wcieleniu konserwatywnej damy. Premiera filmu “Perswazje” to naprawdę duże wydarzenie w świecie zarówno filmu, jak i literatury.

premiera filmu

A co z polską filmografią?

Oczywiście w naszym zestawieniu musiały pojawić się także premiery polskich filmów, na które czekamy w 2022 roku. Poza naturalnie ogromem komedii romantycznych, polski rynek filmowy proponuje nam bardzo ciekawe dzieło, jakim jest nowa adaptacja powieści Władysława Stanisława Reymonta pod tytułem “Chłopi”. Każdy z nas zna ten utwór, nie każdy go lubi, jednak przyznać trzeba, że film ten zapowiada się niezwykle obiecująco. Jest on tworzony techniką obrazową (podobnie jak “Twój Vincent”), co bardzo dobrze koresponduje z techniczną warstwą powieści, w której ważną rolę odgrywa impresjonizm. Ta ciekawa propozycja zdaje się dominować inne premiery polskich filmów w 2022 roku.

Coś dla najmłodszych

Premiery 2022 filmy to nie tylko propozycje dla dorosłych. Znajdzie się wśród nich także sporo ciekawych pozycji dla najmłodszych widzów. Szczególną uwagę należy poświęcić kontynuacji popularnej serii o żółtych stworzonkach, czyli film “Minionki: Wejście Gru”. Ta premiera filmu będzie wielkim wydarzeniem dla każdego miłośnika minionków bez względu na to, ile ma on lat. Film ten bowiem bawi zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Wielkie kontynuacje znanych dzieł

Poza Minionkami w kategorii filmy 2022 premiery, odnajdziemy także kontynuacje innych ważnych serii. Jedną z nich będzie komedia romantyczna “A oni dalej grzeszą dobry Boże”. Jest to już trzecia część kultowej francuskiej komedii z iście francuskim humorem wyśmiewającym ludzkie przywary i uprzedzenia. Każdy, kto oglądał dwa poprzednie filmy, musi po raz kolejny udać się do kina, aby zobaczyć dalsze losy swoich ulubionych bohaterów.

Zupełnie innym gatunkiem, który jest niezwykle popularny w dzisiejszych czasach, jest film o superbohaterze, czyli “Thor”. W 2022 roku czeka nas premiera filmu “Thor: miłość i grom”, w której po raz kolejny zobaczymy Chrisa Hemswortha i Natalie Portman. Tego z pewnością nie może przegapić żaden fan historii o superbohaterach.

Autor

.pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-avatar img { width: 80px !important; height: 80px !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-avatar img { border-radius: 50% !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a { background-color: #655997 !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a { color: #ffffff !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-meta a:hover { color: #ffffff !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-author-boxes-recent-posts-title { border-bottom-style: dotted !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-multiple-authors-boxes-li { border-style: solid !important; } .pp-multiple-authors-boxes-wrapper.box-post-id-176.pp-multiple-authors-layout-boxed.multiple-authors-target-the-content.box-instance-id-1 .pp-multiple-authors-boxes-li { color: #3c434a !important; }