Co nowego w grach PC

gry do pobrania

Jeśliby marzyłeś o zostaniu rycerzem w lśniącej zbroi, galopującego przez obszary średniowiecznego Rzymu – Kingdom Come: Deliverance jest tytułem właśnie w celu Ciebie. Gra za sprawą silnika CryEngine gwarantuje zapierające oddech w piersiach sceny ze średniowiecznego świataz dużą historycznością. Gra wciela się w postać syna kowala, jakiego rodzina zostaje zabita z wykorzystaniem siły inwazyjne. Historia inwigiluje jego poszukiwanie zemsty oraz walkę o przywrócenie prawowitego dziedzica tronu Królestwa Pepiczek. Projekt obecnie jest rozkładany przez studio Warhorse Studios, jego premiera oczekiwana wydaje się na wiosnę 2018 r. Gra zostanie wydana na PC i konsole.
Days Gone, God of Gorąco, Detroit: Become Human oraz Spider-Man pochłonęły sporo okresu na konferencji Sony, jakkolwiek firma nie raczyła naszą firmę poinformować o terminach ich wydania. Wiadomo było wyłącznie, że zadebiutują one w 2018 roku i spośród tą informacją japoński kolos nas zostawił. Choć w pewnym stopniu okienko wydawnicze już po prezentacji starał się jednak doprecyzować Shawn Layden, prezes Sony Interactive Entertainment of America.
Obnażając się na łamach dziennika The Telegraph stwierdził, że mocnym punktem tegorocznego okresu będzie Gran Turismo Sport, które na E3 trwało dogłębnie prezentowane. Prawdziwa palba powinna rozpocząć się jednak platforma obywatelska Nowym Roku. – Z premier zaplanowanych na 2018 rok, wszystkie tytuły zaprezentują się w pierwszej połówce roku. Najprawdopodobniej trafią do w ciągu 12-13 miesięcy – skomentował Layden sprzedaży, odnosząc się do wymienionych gier wyżej.
Przygodowa gra akcji z cnotliwym światem opracowana przez atelier Insomniac Games. Gracz wciela się w tytułowego Człowieka-Pająka stawiającego czoła przedstawicielom przestępczego światka trzęsącego Nowym Jorkiem. Rozgrywka wspiera się na trzech filarach – dwaj pierwsze to eksploracja natomiast wykonywanie rozmaitych zadań fabularnych i misji pobocznych. Superbohater, nad którym przejmujemy kuratelę, potrafi chodzić i mknąć po pionowych ścianach, oraz używać pajęczyny do huśtania się i przemieszczania na większe odległości. Akrobatyczne zdolności Spider-Mana wykorzystujemy także podczas sekwencji Quick Time Events, czyli wyreżyserowanych scen obfitujących w najbardziej szalone akcje, na które wpływamy, wciskając odpowiednie przyciski we właściwych momentach. Trzecim filarem opisywanego tytułu jest walka z przeciwnikami – w dynamicznych starciach heros wykorzystuje pięści, nogi, pajęczą sieć oraz elementy otoczenia; nic nie stoi na przeszkodzie, by ciskać tymi ostatnimi w oponentów, czy też wyrzucać wrogów w powietrze i przyklejać ich do ścian przy pomocy sieci. Dopełnieniem tego wszystkiego są elementy skradankowe – w toku przygody można przemykać za plecami adwersarzy i eliminować ich z zaskoczenia. Produkcja charakteryzuje się wysokiej jakości oprawą graficzną – całość prezentuje się jeszcze lepiej na konsoli PlayStation 4 Pro (głównie za sprawą wyższej rozdzielczości).

Piąta pełnoprawna odsłona rozwijanego przez firmę Ubisoft cyklu pierwszoosobowych gier akcji z otwartym światem. W odróżnieniu od poprzednich części serii, fabuła Far Cry 5 nie przenosi nas w żadne egzotyczne miejsca, a na teren Montany, czyli jednego z najsłabiej zaludnionych stanów USA. Gracz wciela się zaś w policjanta (lub policjantkę; płeć i wygląd postaci można personalizować), którego zadaniem jest rozpracowanie i zniszczenie organizacji przestępczej, działającej pod przykrywką fanatycznej sekty. Na jej czele stoi zaś charyzmatyczny Joseph Seed, który w bezwzględny, sadystyczny sposób rozprawia się z przeciwnikami. Pod względem rozgrywki produkcja oferuje największy w historii cyklu otwarty świat, w którym dużą rolę odgrywają pojazdy, a na wykonanie czeka cała masa zadań głównych i pobocznych, a także różnego rodzaju aktywności dodatkowe. Do naszej dyspozycji oddano imponujący arsenał broni oraz całkiem rozbudowany system craftingu. Wzorem poprzedniej części serii, możemy także oswajać dzikie zwierzęta, by pomagały nam w walce.
Informacje na temat zmiany planów podał dyrektor generalny firmy – Andrew Wilson – podczas spotykania z inwestorami.

Blake Jorgensen, menedżer odpowiedzialny w EA za finanse, użył nuże nieco mniej kwiecistego słownictwa i przyznał, że zamysłem opóźnienia jest dopracowanie przed momentem elementów sieciowych związanych z postawieniem na grę w szkołowie regularnie aktualizowanej usługi. Naczelna wzmianka o tajemniczej produkowaniu zasłużonego studia pojawiła się atoli jeszcze wcześniej, bo na targach E3 w 2014 roku, gdzie pokazano poniekąd ujęcia z prototypu (wideo powyżej). Rockstar ogłosił, iż Red Dead Redemption dwóch wymaga dodatkowego czasu na dopracowanie wszystkich aspektów batalii. W efekcie produkcja zadebiutuje dopiero na wiosnę 2018 roku. Na pocieszenie osiągnęliśmy paczkę screenów do batalii.
Twórcy gry Kingdom Come: Deliverance oficjalnie poinformowali, iż wymieniona produkcja nie zobrazuje się w tym roku, oraz dopiero 13 lutego 2018 roku. To kolejne spóźnienie. Pierwotnie gra miała ukazać się w 2015 roku, potem datę wydania zmieniono na ostatek 2016 roku. Tego czasu jak widać nie odwaliło się dotrzymać, tak samo jak premiery w 2017.

Szkoda, dlatego że gra zapowiada się niesłychanie interesująco. Będzie to RPG osadzone w średniowieczu, w którym nie będzie małej magii, smoków i różnych dziwnych stworów. Ważnym składnikiem ma być realistyczny oraz skomplikowany system walki, rozprzestrzenianie konkretnych umiejętności postaci, dbanie o reputację bohatera, oraz duży otwarty świat spośród licznymi zadaniami pobocznymi oraz możliwościami wyboru (wraz spośród ich konsekwencjami).

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNajciekawsze gry 2018